طراحی قالب وردپرس با آرتاباز

بیش از 0 پروژه طراحی وب سایت و 0٪ رضایت مشتریان فقط کافیست نمونه کارها را مشاهده کنید.

آموزش افزودن Favicon به وبسایت وردپرس

Favicon یک تصویر کوچک است که بعد از عنوان صفحه در مرورگرهای وب نمایان می شود. این تصویر کمک می کند تا کاربران به آسانی بتوانند وبسایت شما را از دیگر رقبا تشخیص دهند. این تصویر کوچک همچنین کمک می کند تا سایت شما برای بازدید کنندگان تان باورپذیرتر از جهات مختلف به نظر برسد.
البته من قصد ندارم بگویم که اضافه کردن یک تصویر Favicon به وبسایت وردپرس شما مطلقاٌ ضروری است. منتها به کار بردن آن وبسایت شما را ملموس تر کرده و سبب بهبود کیفیت کلی وبسایت وردپرس شما در مدت زمان کمتر خواهد شد.
به همین منظور ما در این پست آموزشی به نسبت کوتاه قصد داریم تا نحوه ایجاد و اضافه کردن یک تصویر Favicon به یک وبسایت وردپرس را شرح دهیم. پس اگر مایلید ادامه این متن آموزشی را از دست ندهید.

نحوه ایجاد یک تصویر Favicon:
بهترین روش برای ایجاد یک تصویر favicon، طراحی یک تصویر مربع با اندازه های 16 در16 پیسکل یا 32 در 32 پیکسل و ذخیره آن تحت فرمت PNG است. ذخیره، تحت این فرمت بسیار مهم است چرا که ما دوست نداریم شفافیت تصویر، به هنگام تبدیل فایل به فرمت ICO دست خوش تغییرات نامناسب قرار گیرد.
در لیست زیر می توانید یک سری از سایت های مشهور را ملاحظه کنید که قادر هستند فایل تصویری را از شما گرفته و پس از تبدیل آن به یک تصویر Favicon، آنرا به شما تحویل دهند.

Favicon.cc

Dynamic Drive

Favicon Generator

نحوه افزودن یک تصویر Favicon به وبسایت وردپرس:

امروزه تم های زیادی با یک قابلیت آپلودر Favicon وجود دارد که به کاربران اجازه می دهد مستقیما فایل Favicon را از طریق بخش مدیریت وردپرس بارگزاری کنند. بنابراین قبل از انجام هر کاری مطمئن شوید که تم فعلی شما از این قابلیت به صورت خودکار پشتیبانی می کند یا خیر.

favicon_tut

اگر تم وردپرس شما از این قابلیت پشتیبانی می کند که شانس به شما رو کرده است. در غیر این صورت دو روش برای انجام این کار پیش روی خود دارید. یکی آپلود فایل Favicon به پوشه ریشه وبسایتتان با استفاده از FTP است و دیگری استفاده از پلاگین های مربوطه در این زمینه مانند All in One Favicon است که شما را از کاربا  FTP بی نیاز می کند.
اگر شما هم مثل آن دسته افرادی هستند که تمایل زیادی برای استفاده و نصب پلاگین های متعدد ندارند پیشنهاد می کنم که تصویر Favicon را به صورت دستی و با استفاده از FTP اضافه کنید.
برای این منظور ابتدا لازم است تا تصویر Favicon را به پوشه ریشه وبسایت خود آپلود کنید. سپس لازم است تا کد زیر را به فایل header.php تم خود اضافه کنید.

 

<link rel=”icon” type=”image/x-icon”

href=”http://www.yourwebsite.com/favicon.ico”>

بعد از اینکه تصویر Favicon را به وبسایت وردپرس خود اضافه کردید باید نماد آن را در زبانه مرورگر خود، بعد از عنوان صفحه قابل مشاهده باشد. در صورتی که این نماد را نمی بینید لازم است مسیری را که تصویر Favicon در آن موجود است را پیموده و آنرا رفرش کنید.

اما اگر باز هم با وجود انجام این کار، تصویر نمایان نشده، احتمالا مکان قرار گیری تصویر Favicon درست نیست.

——————

آموزش درج آیکون در تایتل بار

درج آیکون در تب سایت

آیکون کوچکی که در تب سایت نمایش داده می شود

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفا به اشتراک بگذارید .

ارسال نظر

» دیدگاه تان را فارسی بنویسید ، دیدگاه های انگلیسی و فینگلیش تایید نمی شوند .