طراحی قالب وردپرس با آرتاباز

بیش از 0 پروژه طراحی وب سایت و 0٪ رضایت مشتریان فقط کافیست نمونه کارها را مشاهده کنید.

فیلم آموزش فارسی نصب گنو لینوکس اوبنتو روی فلش و ساخت linux live

فیلم آموزش فارسی نصب گنو لینوکس اوبنتو

یکی از پرکاربردترین و قدرتمندترین سیستم عامل های جهان (توزیع های) گنو لینوکس می باشد این سیستم عامل متن باز است و دارای توزیع های متفاوتی می باشد که هر توزیع برای کاربرد خاصی بهینه شده و ابزارهای مورد نیاز را دار می باشد . در این فیلم آموزش فارسی نصب گنو لینوکس اوبنتو روی فلش و ساخت linux live را یاد خواهید گرفت به طوریکه می توانید انوع توزیع های گنو لینوکس را بر روی فلش مموری خود نصب کنید و از آن استفاده کنید ، یکی از مزیت های استفاده از گنو لینوکس امنیت بالای آن می باشد با نصب گنو لینوکس بر روی فلش می توانید در محیط هایی که از امنیت پایین برخورداند مانند کافی نتها ، مراکز ارائه خدمات کامپیوتری و … از آن استفاده کنید .

متن زیر توضیح کوتاهی درباره پروژه گنو نوشته ریچارد استالمن است و به توضیح تفاوت بین گنو و لینوکس می پردازد برای مطالعه متن کامل به صفحه لینوکس و گنو در وب سایت گنو مراجعه کنید .

 بسیاری از کاربران کامپیوتر بدون اینکه خود متوجه باشند هر روزه از یکی از نسخه‌های تغییریافته سیستم گنو استفاده می‌کنند. بر اثر تغییرات عجیبِ وقایع، امروزه نسخه سیستم گنویی که بصورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد با عنوان «لینوکس» شناخته می‌شود، و بسیاری از کاربران آگاه نیستند که این سیستم به طور اساسی سیستم گنو است، که توسط پروژه گنو توسعه یافته است.

لینوکس واقعا وجود دارد و این کاربران از آن استفاده می‌کنند، اما لینوکس تنها بخشی از سیستمی است که آنان استفاده می‌کنند. لینوکس یک هسته است: برنامه‌ای که در سیستم منابع ماشین را به برنامه‌هایی که اجرا می‌کنید تخصیص می‌دهد. هسته یک قسمت ضروری یک سیستم‌عامل می‌باشد اما به تنهایی بی‌فایده است و تنها در متنِ یک سیستم‌عامل کامل می‌تواند کار کند. بطور عادی لینوکس در ترکیب با سیستم‌عامل گنو بکار برده می‌شود: بطور اساسی کل سیستم گنو است، به علاوه لینوکس که به عنوان هسته عمل می‌کند، به طور خلاصه گنو/لینوکس. تمام آنچه توزیع‌های «لینوکس» نامیده می‌شوند در حقیقت توزیع‌های گنو/لینوکس هستند.

بسیاری از کاربران بطور کامل از تفاوت بین هسته که لینوکس می‌باشد و کل سیستم که آنها آن را نیز «لینوکس» می‌خوانند، آگاه نیستند. استفاده مبهم از این نام آگاهی را افزایش نمی‌دهد. این کاربران گاهی اوقات حتی فکر می‌کنند که لینوس توروالدز در سال ۱۹۹۱ با کمی کمک تمام سیستم‌عامل را توسعه داد.

این فیلم برای اشخاصی که علاقه مند به گنو لینوکس هستند و قصد دارند از توزیع های آن استفاده کنند ولی نمی دانند کدام توزیع را باید انتخاب کنند مناسب می باشد تا با نصب توزیع های متفاوت بر روی فلش مموری ( کارت حافظه ) و کار با آنها بتوانند توزیع مورد علاقه خود را پیدا کنند .

دانلود فیلم آموزشی با حجم 10 مگابایت

رمز فایل : www.artabaz.ir

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفا به اشتراک بگذارید .

۲ دیدگاه

  1. بهار

    سلام
    این لینکتون ک مشکل داره!!!

  2. فرتا

    این فایل خراب شده dl نمیشه

ارسال نظر

» دیدگاه تان را فارسی بنویسید ، دیدگاه های انگلیسی و فینگلیش تایید نمی شوند .