طراحی قالب وردپرس با آرتاباز

بیش از 0 پروژه طراحی وب سایت و 0٪ رضایت مشتریان فقط کافیست نمونه کارها را مشاهده کنید.

نحوه انتشار پست در وردپرس از طریق ایمیل

ویرایشگر صفحه وردپرس به ویراشگر WYSIWIG مجهز شده است. با این حساب ما می توانیم پست مورد نظر خود را به راحتی هر چه تمام تر، درست همانگونه که در یک واژه پرداز عمل می کنیم قالب بندی و ویرایش کنیم. اما باید بدانید که یک روش راحت برای درج پست در سایت، استفاده از ایمیل است که می تواند جایگزین خوبی برای روش مرسوم باشد.

ارسال پست با استفاده از ایمیل به جای ارسال از طریق رابط وردپرس مزیت های خاصی نیز دارد. به عنوان مثال فرض کنید شما دعوت دیگران برای همکاری با شما را می پذیرید، اما هیچ تصمیمی مبنی بر فاش کردن یک حساب کاربری برای آنها را ندارید. درنتیجه به جای درگیر شدن با یک مجموعه بزرگ از ایمیل ها، با این روش می توانید به یکباره پست مورد نظر را در بخش مدیریتی وردپرس پیدا کنید.

 

مراحل مورد نیاز:

ارسال پست از طریق ایمیل در یک وبسایت وردپرسی از طریق جت پک امکان پذیر است. ابتدا پیش از انجام هر کاری، مطمئن شوید پلاگین jet pack را نصب کرده اید و در ضمن اطمینان پیدا کنید که فعال شده است.

.

درج پست از طریق ایمیل در وردپرس

.

سپس به صفحه Profile > Your Profile مراجعه کرده و گزینه Post by Email را فعال نمایید. این اقدام شما سبب تولید یک آدرس ایمیل منحصر به فرد برای ارسال پست از طریق آن آدرس خواهد شد. هر کاربری با مجوز “Publish Post”، مانند نویسنده و ویرایشگر، شاید لازم باشد تا برای خود یک آدرس ایمیل منحصر به فرد ایجاد کند.
فقط دقت داشته باشید که هر شخصی با داشتن این آدرس ایمیل قادر است در وبلاگ شما، پست ارسال کند، به همین منظور برای جلوگیری از این اقدام باید به شدت مواظب آدرس ایمیل خود باشید.

.

درج پست از طریق ایمیل در وردپرس

.

تا الان مراحل اولیه انجام شده است. حال وقت آن رسیده تا به سراغ برنامه ایمیل مان برویم. با ما همراه باشید.

ارسال پست از طریق ایمیل :

برای ادامه کار کافی است به مانند تصویر زیر عمل کنید :
ابتدا محتویات پست مورد نظر خود را به همان صورت که گویی قصد نوشتن یک ایمیل را دارید در رابط برنامه وارد کنید. شما کاملاً مخیر هستید تا فرمت متن را ساده تعیین کنید یا از فرت rich text استفاده کنید. در ادامه یک عنوان برای پست خود در بخش email Subject در نظر بگیرید. سپس این اطلاعات را به همان آدرس ایمیل منحصربه فردی که در بالا ایجاد کردید ارسال کنید.

.

درج پست از طریق ایمیل در وردپرس

.

حال وارد بخش مدیریت وردپرس شوید. اکنون باید شما پستی را که از طریق ایمیل ارسال کردید در وردپرس خود ببینید.  نکته اینکه کاربران با وضعیت صرف همکار و درجه کاربری عادی قادر نخواهند بود تا پست های خود را به یکباره منتشر کنند. در واقع پستی که آنها منتشر می کنند ابتدا در وضعیت انتظار تایید توسط مدیر سایت قرار خواهد گرفت.

.

درج پست از طریق ایمیل در وردپرس

.

استفاده از کدهای کوتاه:

علاوه بر امکاناتی که در بخش های قبلی ذکر شد باید بدانید که شما قادرید از کدهای کوتاه برای پیکربندی کارهای مرتبط با پست، اینکه مثلاً پست در وضعیت منتشر شده باشد یا پیشنویس، مشخص کردن برچسبها و فهرست پستها و نام گذاری آدرس پست، استفاده کنید.

در زیر لیستی از کدهای کوتاه را ملاحظه می کنید که بنا به نیاز و سلیقه خود ممکن است در مواقعی از آنها استفاده کنید:
• [title Your post title] – شما می توانید با این الگو عنوان پست را تعیین کنید
• [slug some-url-name] – از این روش برای نام گذاری آدرس پست می توانید استفاده کنید
• [category x,y,z] – برای مشخص کردن فهرست های پست. و در صورت فقدان فهرست انتخاب شده، وردپرس آنرا برای شما انتخاب خواهد کرد.
• [tags x,y,z] – به منظور مشخص کردن برچسب های پست
• [excerpt]some excerpt[/excerpt] – گلچین کردن بخش مهمی از پست.
• [delay +1 hour] –ایجاد تاخیر در زمان انتشار پست، به صورت خودکار انتشار پست زمان بندی خواهد شد
• [comments on | off] – مجوز داشتن یا نداشتن برای ارسال کامنت
• [status publish | pending | draft | private] – تنظیم وضعیت انتشار پست
• [password secret-password] – تنظیم رمز عبور برای پست
• [more] – جداکردن پست و تنها نمایش قسمت اول پست جداشده
• [nextpage] – تقسیم پست به چند صفحه

 

نکته مهم این است که هیچ محدودیتی مبنی بر اینکه در چه جایی این کدهای کوتاه مورد استفاده قرار گیرند وجود ندارد. به مثال تصویری زیر دقت کنید:

.

درج پست از طریق ایمیل در وردپرس

.

نتیجه گیری نهایی:

دقت داشته باشید که ارسال پست با این روش با محدودیت هایی همراه است. به عنوان مثال در حال حاضر امکان تنظیم یک تصویر بندانگشتی با حالت featured و همچنین امکان ارسال پست به نوع Custom Type وجود ندارد.
از دیگر عیوب این روش می توان به مشکل در قرار دادن تصاویر در پست با استفاده از email attachment اشاره کرد. برای مثال زمانی که من تصویری را قرار دادم در نهایت متوجه شدم که تصویر من آپلود نشده و آدرس آن در داخل تصویر با شماره ها و رشته های تصادفی پر شده است. برای حل این مشکل می توان از روش جایگزین استفاده کرد. به این صورت که باید تصویر را به صورت جداگانه با فرمت زیر آپلود کنید :

 

[uniqename]@post.wordpress.com.

با وجود برخی مشکلات در ارسال پست به واسطه ایمیل، من هنوز هم معتقدم خیلی از اوقات این قابلیت ساده و دم دستی تر به نظر می رسد.نظر شما چیست؟

 

 

ترجمه شده توسط تیم آرتاباز، هادی نجار.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفا به اشتراک بگذارید .

ارسال نظر

» دیدگاه تان را فارسی بنویسید ، دیدگاه های انگلیسی و فینگلیش تایید نمی شوند .