طراحی قالب وردپرس با آرتاباز

بیش از 0 پروژه طراحی وب سایت و 0٪ رضایت مشتریان فقط کافیست نمونه کارها را مشاهده کنید.

کد نمایش پربازدیدترین مطالب در وردپرس – پربازدیدترین مطالب دسته ای خاص

نمایش پربازدیدترین مطالب در وردپرس

در بسیاری از سایتها دیده ایم که در بخشی از سایت به نمایش پربازدیدترین مطالب در وردپرس شان می پردازند این کار باعث جذب بیشتر بازدیدکننده می شود به طوریکه با دیدن عنوان این مطالب کاربران ترقیب می شوند تا مطلب را به صورت کامل بخوانند . می توانیم این قابلیت را کمی پیشرفته تر کنیم به نحوی که در قسمتی از سایت قابلیت نمایش پربازدیدترین مطالب دسته ای خاص را داشته باشیم به طور مثال اگر دسته بندی سایتمان دارای مواردی مانند : وردپرس ، طراحی قالب وردپرس ، افزونه و کد وردپرس و … باشد بتوانیم پربازدیدترین مطالب دسته وردپرس و یا افزونه و کد وردپرس را به کاربران نمایش دهیم برای این کار تا پایان آموزش همراه آرتاباز باشید .

کد نمایش پربازدیدترین مطالب در وردپرس

یکی از کاربردی ترین افزونه های ورردپرس در طراحی قالب وردپرس WordPress Popular Posts می باشد. توسط این پلاگین قدرتمند می توانیم مطالب محبوب و پربازدید را به نمایش بگذاریم بعد از نصب و فعال سازی افزونه با مراجعه به بخش ابزارک ها و انتخاب ابزارک افزونه می توانیم تنظیمات مورد نیاز را انجام دهیم که یکی از این تنظیمات نحوه نمایش مطالب بر اساس بازدید و یا دیدگاه هر مطلب است ، بهتر است بر اساس بازدید را انتخاب کنید بسیاری از کاربران حس و حال نظر دادن را ندارند ! این پلاگین برای نمایش مطالب محبوب مناسب نمی باشد اگر قصد دارید مطالب محبوب واقعی سایت تان را به نمایش بگذارید پیشنهاد می کنم مطلب نمایش مطالب محبوب بر اساس پسندیدن like مطلب در وردپرس را از آرتاباز مطالعه کنید .

تا اینجای کار با استفاده از افزونه به نمایش پربازدیدترین مطالب در وردپرس مان پرداختیم اما اگر بخواهیم لیستی از پربازدیدترین مطالب دسته ای خاص را به صورت معمولی و یا به همراه تصویر شاخص نمایش دهیم باید چه کاری انجام دهیم ؟

برای این منظور از تابع wpp_get_mostpopular که مربوط به افزونه محبوب ترین مطالب وردپرس است استفاده می کنیم به نمونه کد زیر دقت کنید .

<?php wpp_get_mostpopular("range=monthly&order_by=views&stats_views=1&stats_comments=0&limit=1&post_type=post&thumbnail_width='421'&thumbnail_height='80'&cat=1"); ?>

توسط دستور range بازه زمانی را تعیین می کنیم که می تواند مقادیر daily به صورت روزانه ، monthly به صورت ماهانه ، yearly به صورت سالانه را داشته باشد .توسط دستور order_by مشخص می کنیم که مطالب را بر اساس بازدید views و یا تعداد دیدگاه comments به نمایش بگذارد .
اگر بخواهیم نوشته views در کنار عدد به نمایش درآمده توسط افزونه باشد مقدار stats_views را 1 قرار می دهیم و اگر نخواهیم عدد 0 را قرار می دهیم به همین روش برای stats_comments عمل می کنیم .
توسط دستور limit تعداد مطالبی را که قصد داریم نمایش داده شوند را تعیین می کنیم .
توسط دستور post_type تعیین می کنیم که مطالب نمایش داده شوند و یا برگه ها نیز در خروجی قابل نمایش باشند .
توسط دستور thumbnail_width که مربوط به تصویر شاخص می باشد عرض تصویر را تعیین می کنیم و توسط دستور thumbnail_height ارتفاع تصویر شاخص را تعیین می کنیم .
اگر بخواهیم مطالب مربوط به دسته مورد نظرمان باشند شناسه دسته را به دستور cat می دهیم .

کار تمام شد توسط کد بالا می توانید مطالب پربازدید دسته ای خاص در وردپرس را به همراه تصویر شاخص در هر کجای قالب تان به نمایش بگذارید . اگر نیازی به نمایش تصویر شاخص ندارید می توانید دستورا ت مربوط به آن را از کد حذف کنید . اگر با شناسه های وردپرس آشنایی ندارید می توانید مطلب آموزش کامل پیدا کردن شناسه ID وردپرس را از آرتاباز مطالعه نمایید .

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفا به اشتراک بگذارید .

۶ دیدگاه

 1. ققنوس چت

  سلام ممنون بسیار مفید بود

 2. R2ptor

  سلام
  خیلی ممنون
  ولی اگه بخوایم آخرین نظرات یک دسته خاص رو داشته باشیم باید چکار کنیم ؟

  تشکر

  • webelizer

   سلام
   اگر در حد کمه، میتونین از کد زیر استفاده کنین.

   < ?php $show_comments = 10; $i = 0; $comments = get_comments("number=50&status=approve"); foreach ($comments as $comment) { $comm_post_id = $comment->comment_post_ID;
   if (!in_category(“blogs”, $comm_post_id))
   continue;
   $i++;

   ?>

  • < ?php comment_excerpt(); ?>
  • < ?php if ($i >= $real_comments) break;
   }
   ?>

   ولی اگر حجم کارتون سنگینه و میخواین بهینه باشه، باید سر فرصت یک پست در این مورد بنویسیم.

 3. تورج امین فر

  بسیار عالی بود تشکر

 4. ali

  سلام
  اگه بخواهیم پربازدیدترین مطالب کل سایت ( نه یه دسته خاص ) رو بیاریم باید چیکار کنیم؟

 5. امیرحسین

  سلام . این کدی که شما ارائه دادید تصاویر تامبنیل رو به صورت عمودی (یعنی هر تصویر تو 1 سطر) نشون میده حالا اگه بخوایم به صورت پشت سر هم (یعنی 5 تا تصویر تو یک سطر) باشه چیکار کنیم ؟

  ممنون از سایت خوبتون

ارسال نظر

» دیدگاه تان را فارسی بنویسید ، دیدگاه های انگلیسی و فینگلیش تایید نمی شوند .